IPIFA jest Jedynym Instytutem założonym wspieranym i uznanym nieprzerwanie, przez polskiego zakonnika Salezjanina EDMUNDA SZELIGE, od 1983 aż do jego śmierci w 2005. Nie istnieje zaden jego testament, ani dokument, który dawałby trzecim osobom prawo do jego reprezentacji lub uznawałby ich działalność związaną z tematem roślin leezniczych, hez ram czasowych wygaśnieçia takiego poparcia.

Wspólnota Salezianówrozpoznaje WYLACZNIE Peruwiansky Instytut Badan Fitoterapii Andyjskiej - IPIFA, organizację nie nastawioną na zysk, założoną w 1983 w Limie, przez Salezjanina Edmunda Szelige, sdb.

Rodzina Szeliga dala jasną autorizacjç dla IPIFA aby w formie WYLACZNEJ mogła użiwac i zarejestrowac nazwisco EDMUND SZELIGA oraz znaki rozpoznaweze przed jakakolwiek jednostką administracyjną publiczną czy prywatna na terenie Peru i za jego granicą.

IPIFA jest legalnie wpisana w Elektroniczny Rejestr pod Nr 11022511 Urzędu Rejestracyjnego Limy i Callao (ORLC) oraz w Ministerstwie Zdrowia Peru i nasz symbol w Rejestrze Prawnej Własności na podstawie Certyfikatu Nr 00022073 oraz w Certyfikacie pod Nr 00041746 wydanego przez Instituto Nacional de Defensa de la Competencia y de la Proteccion de la Propiedad Intelectual (INDECOPI).

Nazwa INSTYTUT EDMUND SZELIGA IPIFA jest zapisana w Registrze Marek Wspólnoty Europejskiej i jest zarejestrowana w OAMI, z certyficatem o numerze 011629871.